دانستنی های سفر و مهاجرت

سفر و یا مهاجرت به کشورهای خارجی مسئله ایست که این روزها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. افراد زیادی برای زندگی در کشوری دیگر برنامه ریزی می کنند و به طور کلی هدف آنها از مهاجرت و زندگی در کشورهای دیگر می تواند مواردی چون ارتقاء شغلی، کسب مهارت های عالی و بهره مندی از امکانات بالاتر و بهتر برای زندگی باشد. و افراد بسیار دیگری نیز عاشق سفر کردن به کشورهای خارجی و آشنایی با فرهنگ و رسوم آن کشورها هستند.

کلمه مهاجرت (Immigration) در واقع به رفتن افراد از کشور خود به مقصدی دیگر اشاره می کند که این افراد تابعیت آن کشور را ندارند و هدف آنها زندگی در کشوری غیر از کشور بومی خودشان است. این افراد با هدف زندگی و موقعیت بهتر مهاجرت می کنند و در کشور مقصد به عنوان یک فرد خارجی به حساب می آیند. مهاجرت می تواند با دلایل مختلفی صورت گیرد از جمله؛

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج و …

مقصد مهاجرت با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است. شما باید با توجه به شرایط مالی، سرمایه و بودجه، شغل و مهارت های کاری و بسیاری فاکتورهای دیگر چون آب و هوای کشور مقصد، زبان و میزان مهاجرپذیری آن مقصدی که مناسب شرایطتتان است را انتخاب کنید. شاید تمام مواردی که گفته شد بنابر شرایط و مقصد شما متفاوت باشد، اما چیزی که اهمیت آن برای سفر و مهاجرت به کشورهای خارجی برای همه یکسان است، یادگیری زبان است.

نرم افزار هتل داری طلوع

علاوه بر مهاجرت، این روزها بازار سفر به کشورهای خارجی هم بسیار داغ است و تورهای متنوع بسیاری به مقاصد جذاب دنیا وجود دارد. افرادی که عاشق سفر کردن و گذشتن از مرزهای کشورها و دیدن جاذبه های کشورهای دیگر هستند، برای اینکه سفری راحت و بدون دغدغه و پر از آرامش داشته باشند قطعا باید توانایی ارتباط برقرار کردن با مردم آن کشور را داشته باشند. شما ناگزیر برای موارد زیادی چون پرسیدن آدرس ، هزینه ها، رفت و آمدها، طی کردن مراحل چک این در فرودگاه مقصد و… نیاز به برقراری ارتباط به زبانی بین المللی چون انگلیسی دارید.

اهمیت یادگیری زبان

یادگیری زبان بدون شک از اولین فاکتورها قبل از سفر به کشورهای خارجی و یا مهاجرت است. حتی اگر شما تصمیمی برای مهاجرت ندارید اما به سفرهای خارجی و بازدید از جاذبه ها و فرهنگ متنوع کشورهای دیگر علاقه دارید، باید بدانید که یادگیری زبان های خارجی و به خصوص زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، یکی از مهمترین فاکتورهای قبل از سفر است.

آموزش زبان های خارجی به شما کمک می کند تا در کشور مقصد نیازهای خود را برطرف کنید و به راحتی بتوانید با افراد ارتباط برقرار کنید. در واقع سفر به کشورهای دیگر بدون هیچ پیش زمینه ای از زبان های خارجی می تواند برای شما بسیار سخت و ناراحت کننده باشد. حال اگر شما قصد مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر را داشته باشید، بدون داشتن دانش زبانی شرایط برای شما بسیار دشوارتر هم خواهد بود.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی علاوه بر اینکه زبان رسمی 53 کشور است. در حال حاضر، حدود 1.5 میلیارد انگلیسی زبان در سراسر جهان وجود دارد که یک پنجم کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. انگلیسی در برخی از با نفوذترین کشورها از نظر اقتصادی و فرهنگی در سطح جهانی صحبت می شود و طی قرن ها به زبان اصلی در نه تنها ارتباطات بین المللی، بلکه تجارت بین المللی، دانشگاهی، پزشکی، علوم، فناوری، قانون و… تبدیل شده است. پس به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری از افراد می خواهند مهارت های خود را با این زبان یاد بگیرند و ارتباطات خود را بهبود ببخشند.

 

آموزش زبان انگلیسی می تواند فرصت های متنوعی را برای شما فراهم کند. از تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان گرفته تا افزایش گزینه های شغلی هم در کشور خودتان و هم در خارج از کشور. این روزها که ارتباطات عامل اصلی پیشرفت های مهم در زندگی فردی و اجتماعی است، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان مهم و بین المللی در سطح جهانی، مهمترین عامل ارتباط شما با دنیاست. از مزایای یادگیری زبان می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 

 • بهبود فرصت های شغلی
 • تحصیل در مدارس و دانشگاه های خارج از کشور
 • سفر به کشورهای مختلف و کشف دنیا
 • دستیابی به مزایای مهاجرتی و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان
 • دسترسی به منابع موسسات و دانشگاه های معتبر جهانی
 • افزایش توانایی های ارتباطی
 • آشنایی با فرهنگ های متنوع
 • بهبود اعتماد به نفس

آزمون های معتبر زبان های خارجی

اگر هدف شما مهاجرت به کشورهای دیگر است، باید بدانید که یکی از مواردی که برای کشورهای مقصد معیاری مهم محسوب می شود، داشتن مدرک زبان انگلیسی است تا ثابت کند که شما دانش و توانایی ارتباط به زبان انگلیسی را دارید. این مدارک که از جمله مهمترین آنها مدرک آیتلس و مدرک تافل هستند، با توجه به قوانین کشور مقصدتان متفاوت است.

نرم افزار هتل داری طلوع

به بالای صفحه بردن